VÝZDOBA MARIAH

SVADOBNÉ TRENDY PRE ROK 2019

Plánujete svadbu v tomto roku? Je dobré oboznámiť sa, aké sú trendy pre tento rok.

Nemyslím, že svadba musí byť “trendová”, aby bola krásna, avšak svadobné trendy Vám môžu pomôcť inšpirovať sa nie len výzdobou pre váš veľký deň, ale aj premyslieť si, čo je práve pre vás to dokonalé a podľa vašich predstáv. V skutočnosti je našim cieľom vytvoriť pre Vás udalosť, ktorá bude osobná a hlavne pre Vás tou vysnívanou, či už zahŕňa sledovanie trendov alebo nie.


Počas posledného roku sme zaznamenali nárast kovových odtieňov v svadobnej dekorácii. Keď príde na svadobné trendy, predpokladáme, že meď bude vrcholom sezóny. Medený ružovo-oranžovo-zlatý odtieň je nielen super-pekný a všestranný, ale má aj modernejší / priemyselnejší výraz, ako iné kovové tóny. Očakávajte, že uvidíte meď na miestach, ako napríklad na pozvánkach, kvetových vázach, či svadobných koláčoch a iných doplnkoch.


Keď premýšľate o škále svadobných farieb, pravdepodobne si predstavíte nevestu a ženícha, ktorí si vyberajú špecifické a rovnaké odtiene, aby zabezpečili, že každý detail ich svadby bude presne rovnakej farby. Táto prax sa stáva čoraz menej bežnou v svadobných trendoch. Áno, páry stále vyberajú rovnaké farby, ale čoraz viac sú naklonení odtieňom iných farieb. Napríklad namiesto toho, aby sa hovorilo, že farebná kombinácia má byť “červená a pávia modrá”, pár by jednoducho povedal “ružové a bluesové” a umožnil by širší rozsah farieb – od najľahšej ružovej po najodvážnejšiu purpurovú. Tento prístup umožňuje nielen väčšiu kreativitu, ale poskytuje možnosti svadobných dekorácií s bohatším zmyslom pre rozmer, textúru a vizuálny záujem.


Pre tento rok platí „menej je viac” a nemali by ste nato pri prípravách zabúdať. Vidíme, že páry si volia odvážny, avšak minimalistický pohľad na rôzne aspekty svojho svadobného dňa, od priestorov na svadobnú hostinu, pozvánky či svadobné koláče a iné. Napríklad priemyselné alebo skladové svadobné priestory s ich odhalenými tehlami a potrubím, sú najlepšími príkladmi minimalistického vzhľadu. 
Vidíme tiež jednoduchosť v pozvánkach a iných svadobných tlačovinách, ktoré obsahujú menej obrázkov, odvážnejšie písma a modernú typografiu.
Pokiaľ ide o oblečenie, stačí sa pozrieť na nedávnu kráľovskú svadbu, na svadobné šaty ako dôkaz, že šaty nemusia byť príliš zdobené, aby boli ohromujúce.


Podobne ako minulý rok, svadobné trendy tohto roka by mali byť prispôsobené rôznym dekoráciám a odevným prvkom, aby vytvorili vzhľad, ktorý je viac uvoľnený a prirodzený, menej „leštený“, aby ako celok vytvárali jedinečný vizuálny efekt. Čím viac bohatej a prírodnej zelene, tým lepšie a krajšie bude Vaša výzdoba pôsobiť. Kvetinové trendy ponúkajú možnosť aranžérom „vyhrať sa“ rôznou výškou a tvarom aranžmánov. V posledných rokoch dominovali i kvetinové steny a bohatá zeleň, avšak pripravte sa na to, aby sa v roku 2019 objavilo ešte viac prírodou inšpirovaných prvkov. Taktiež sme videli v minulom roku viac kryštálov a kameňov ako súčasť svadobnej výzdoby a tak to bude aj v roku 2019.


A na záver nezabudnite, že hlavným svadobným trendom pre rok 2019 je heslo “Menej je viac!” A hlavne, užite si svoj veľký deň bez ohľadu na aktuálne trendy.

Zaoberám sa výzdobou pre každú príležitosť a rada Vám poskytnem bližšie informácie na info@mariah.sk.

MariaH – výzdoba pre každú príležitosť